Patří v podstatě do změkčovačů a nejlépe se pracuje s tabletovanou. Je pevná, nedrolí se a je s ní lehká manipulace. Můžeme se s ní setkat v podobě polštářků a snadno se zakoupí ve větším balení, v polyetylenových pytlích, aby nezvlhla a držela tento lisovaný tvar. Je určená pro regeneraci v moderních automatických úpravnách a je ji možno použít nejen pro náš bazén, ale také v kotelnách, prádelnách, potravinářských provozech, v kosmetice, také obce s ní mají dobrou zkušenost při úpravě vody v rodinných a bytových domech. Je skvělá a vhodná pro regeneraci ionexů pro odstraňování tvrdosti vody, to znamená, že si hravě poradí s vápníkem, hořčíkem a dusičnany.
Tvrdá voda by udělala v našem bazénu pěknou paseku, proto je lepší tomu předejít a použít regenerační sůl na změkčení vody. To probíhá v katexových změkčovacích filtrech a je založeno právě na principu výměny iontů. Katexový filtr je naplněný umělými pryskyřicemi a to je vstupní brána pro tvrdou vodu. Poté sodík je v průběhu změkčování vytlačován ven vápníkem a hořčíkem. Díky tomuto procesu se ven dostává již upravená změkčená voda, která je velmi šetrná k našemu zařízení. Ale i katexová náplň se postupně vyčerpává a je nutné ji pravidelně obměňovat neboli regenerovat. http://medicina.ronnie.cz/c-8960-regenerace-uvod-i.html A tady nastupuje naše tabletová sůl, která se o obnovu postará. Nejvíce je žádaná z Německa, kde prochází tvrdou kontrolou, než je vpuštěna do prodeje.
Pokud bychom chtěli zajistit správnou funkci a průběh regenerace, tak je důležité hlídat solnou nádrž. Prakticky by v ní měla neustále zůstávat nerozpuštěná tableta, tím by totiž bylo zaručeno, že solný roztok je koncentrovaný a dochází tak k neustálé obnově a změkčování. Musíme si hlavně uvědomit, že péčí o bazén a celkově vodu v něm mu nejen prodlužujeme životnost, ale zároveň chráníme sami sebe s kvalitní bazénovou vodou.