Současný svět je plný protikladů, přesycený informacemi, z nichž řada je zkreslených či nepravdivých, a to se týká i nejrůznějších diet. Ty by měly být především postavené na shodném základu, a tím je dostatek a vyvážený poměr všech živin. Ať už ubíráte tuky nebo sacharidy, musíte tělu dodat především enzymy, minerály, stopové prvky a vitamíny.
Jedním z nejhorších produktů pekárenského průmyslu je vymletá bílá mouka, která se podepisuje pod většinu zdravotních problémů. Obsahuje velmi málo zmiňovaných živin a velkou pohromou je především bílá mouka s obsahem lepku (pšeničná, žitná, ječná). Zkuste udělat něco pro své zdraví a nahradit tyto „bílé jedy“ něčím přínosným.
V kokosové mouce naleznete živin dostatek, protože nevzniká procesem mletí obilných zrn, ale zpracováním dužiny kokosového ořechu. Není zbavena žádných cenných složek, neobsahuje lepek (gluten), má nízký glykemický index a velmi snadno ji naše tělo dokáže zpracovat – strávit. Mohou jí konzumovat i senioři a malé děti v mnoha různých podobách. Asi nejvíce se uplatní pro pečení dortů, koláčů a zákusků. Její chuť vynikne zejména v kombinaci s ovocem, např. v jablečném nebo meruňkovém, či v rybízovém koláči, a to i bez přídavku cukru, zvláště toho bílého rafinovaného, který s vymletou pšeničnou moukou přispívá k největším zdravotním problémům současného západního „civilizovaného“ světa.
A kdo velmi rád experimentuje s tvorbou nových pokrmů, může se inspirovat mnoha recepty na Internetu, které se obejdou i bez klasické pšeničné mouky. Jde to zkrátka i bez lepku, což ocení zejména lidé, co se z nejrůznějších důvodů musí tomuto alergenu vyhýbat.
V mouce z mletého kokosu objevíte cenné vitamíny B, vitamín E, zdraví přínosné nasycené mastné kyseliny, velmi potřebnou vlákninu a minerální prvky – vápník, hořčík, zinek, fosfor, draslík, železo, selen, měď a některé další.