Přijde bez varování a přijde vždy v tu nejhorší dobu – nemoc. Ať už vás složila k zemi chřipka nebo nachlazení, jedná se vždy o nepříjemnou situaci, kdy (ať už chcete nebo ne) ji musíte přetrpět. Většina lidí se snaží tento proces uspěchat tak, že okamžitě navštíví lékaře, který vám (snad už jen ze zvyku) předepíše silné léky, jakými jsou antibiotika. Je to však za všech okolností nutné?
Antibiotika patří mezi léčiva, která jsou nepopíratelně účinná a silná, už jen z hlediska toho, že vám je po pár dnech výrazně lépe. Ovšem i za tímto kouzlem je nějaký zádrhel, který vašemu organismu příliš na kráse nepřidá. Jejich vedlejší účinky by se měly také zdůrazňovat, a to mnohem více než jejich přednosti. Smutným faktem je to, že v organismu také vyprodukují obranu proti nim samotným, a to tak, že vám jejich časté používání už nebude prakticky vůbec zabírat. Takže je to takový lék – „nelék“.
Co víte o homeopatické léčbě? Ne, skutečně to není jen o doplnění léčby k už výše zmíněným antibiotikům. Jedná se o alternativu chemicky složených léčiv, kterou má nahradit přírodní medicína. Možná nebude vaše léčba s homeopatiky tak rychlá, ale rozhodně bude šetrnější a více nápomocná. Jsou dokonce vhodné i pro malé děti a seženete je nejen lékárně, ale i u léčitelů, kteří se nimi zabývají.
Pomoct vám vyléčit se, můžou i přírodní bylinky, které se dají použít na výrobu sirupů. Můžete si tedy namíchat vlastní sirup nejen proti kašli, rýmě, ale i na posílení imunity. Mezi bylinky,které jsou významné při léčbě jakékoliv nemoci patří:
· tymián
· jitrocel
· bazalka
· mateří douška
· máta
Na internetu nalezete spoustu rad a typů na to, jak si vyrobit sirup dle toho, jaká nemoc vás postihla. Určitě máte i nějaké informace od vašich babiček, které jsou na léčbu jakékoliv nemoci – naprostými profíky a vědí absolutně všechno. Nechte si tedy poradit a zaměřte se nejdříve na tu přírodní cestu, než sáhnete po té chemické.